2014 m. vasario 5 d., trečiadienis

Baldus gaminti labai smagu!

Gaminant baldelius Meškučiams ir Lėlėms, džiaugsmo teikia ne tik pats procesas, bet ir vizija, laukiamas rezultatas. Kai įsivaizduoji, kokia graži bus sofa, kaip dekoruosi staliuką, nesunku ir detalių šlifavimo ,,vargą'' iškęsti:
 Nė vienam nepabodo - stengėsi vaikai, kad visos kraštinės būtų dailios ir lygios.

Merkti teptuką į dažus, dekoruoti - smagiausia.


Įsitikinus, kad dailidės profesija - labai įdomi, o lėlių baldų gamyba - puikus kūrybinis užsiėmimas, beliko pasiūlyti rinkinį su visomis jaukiai Meškučių ir Lėlių svetainei reikalingomis detalįmis: du foteliai, sofa ir staliukas, o taip pat šlifavimo popieriaus skiautė, teptukai ir akrilinių dažų rinkinukas dovanų dėžutėje ,,už tikrų baldų kainą''. Juokauju:) Bet ir nejuokais: manau, kad tai graži ir įdomi dovana. Jei pakviestų į gimtadienį:) Ir tėveliams tokia dovana tikrai daug mielesnė nei būgnų komplektas, net jei reikėtų šiek tiek padėti suklijuoti detales karštų klijų pistoletu (kainuoja kelis litus ,,Senukuose". Ir kitam kartui liks).

Negalime šeštadieniais vien gaminti baldus, todėl dar ir apie gamtą ir temperatūros svyravimus kalbėjome: kada užverda puodas, kada ištirpsta ledas, kokia temperatūra maloni žmogui ir žirafai.
Ateinantį šeštadienį pakartosime žinias apie temperatūrą, bandysime kitą profesiją (PASLAPTIS) ir jau planuojame pasivaikščioti po lauką (PASLAPTIS). Nebent lietus...  Kol siaučia virusai, jų neerzinsim ir blogu oru liksime šiltoje patalpoje.
Susitikimo vietos pakeisti negalima.

    

2014 m. sausio 26 d., sekmadienis

Profesijos. DAILIDĖ

Toks jau gyvenimas - vieni sukasi ant parketo, puošniomis pūstomis suknelėmis plaikstosi, o kiti, drožlėmis aplipę, baldus gamina, kampus šlifuoja, dažus maišo...
Et, tokie laikai: artistų ir šokėjų šiais laikais - dauguma. Ir išdundėjo visa AK'MENUKŲ mokyklėlė į šokių konkursą. Klasėje sėdėti liko tik keli ,,dailidės'' - baldų gamintojai.
Tik negalvokite, kad nebuvo smagu! Šešėlių teatras ,,rodė'' apie vilką ir kiškį:

O tada gaminome labai gražias sofas. Šlifavome detales, derinome mažą prie didelės, klijavome ir dažėme akriliniais dažais:



Kitą savaitgalį baldų gamybos užsiėmimą su džiaugsmu pakartosime. Taip jau būna, kad, užgesinus scenos šviesas, tenka lipti tris laiptelius žemyn, pamiršti pūstas sukneles  ir ... , pvz., gaminti baldus. Gerai, jei moki ne tik šokti rumbą!
O lėlėms reikia ir fotelių, ir stalų. Kai margini spalvini, tai taip smagu, kad supranti, kad dailidės darbas tikrai neprastas!

 ,,Gyvasis kampelis'' šįkart ir vėl aktyviai dalyvavo: kaimyninėje klasėje užrakinta papūga nenustojo švilpauti, kol mes šokome ir dainavome. Gaila, pro rakto skylutė jos negalėjome pamatyti - tik senus gamtos mokytojos paliktus batus.
Bet akvariumo gyventojus matėme gerai: ir juodus, ir paršelio spalvos.
Kas savaitę tie gyvūnai gerokai paauga. Atrodo, jiems greitai reikės naujo akvariumo.
O vaivorykštinis krabas kilnojo kojas, vartė akis. Visai nė motais, kad mes - taip arti.  Agota nusprendė, kad krabas ją pažįsta ir prie jos pripratęs: ..juk aš  čia dažnai ateinu".
 Ateisime ir kitą šeštadienį!
   

2014 m. sausio 18 d., šeštadienis

Profesijos. DIZAINERIS

Meškiukas, Pypsiukas, Drakoniukas ir jo pusseserės ausytos modernios Lėlės MH , o ir Undinėlė su Raudonplauke nori turėti erdvius jaukius namus. Juos ir kūrėme. Aptarėme ir vaikiškai išbandėme dizainerio profesiją.
Kaip žinia, per valandą ar dvi namų nesukursi, tai pavyko tiek, kiek pavyko.
 Liko ir ,,namų darbų" - sukurti antrą kambarį, kuriame statybininkai tik langą įstiklino:
Derinti spalvas, dažyti sienas, dėlioti baldus vieniems patiko daugiau, kitiems - mažiau. Esame skirtingi.
Tikiuosi, kad bent kai kurie iš gražaus vaikų būrelio namuose pabaigs savo darbelį, o gal ir žaisdami juo vėliau pasidžiaugs.
Ypatingo džiaugsmo suteikė Ūbas. Švilpavimu prisikvietęs, jis mus linksmino, kaip galėdamas: sukosi ratu, vertėsi per galvą - dar ir dar, skambino varpeliais, kai tik išgirdo dainuojančius vaikus. Atrodo, kad ne tik Ūbas mums, bet ir mes Ūbui patikome. Gera suteikti džiaugsmo artimui savo.

Visiems be išimties patiko Mildutės mamos iškeptas PYRAGAS, aplietas šokoladu ir papuoštas spalvotais saldainiukais. Komplimentas Kepėjai ir nuoširdi padėka. Labai jau tiko prie kvapnios mėtų arbatos, kuri šįkart gal ir kiek per saldi išėjo. Nors, kai šalta, angliavandenių reikia daugiau:)
Kuriame planą, kaip čia Pavilnyje didelę čiuožyklą išlieti (labai konkretų planą!). Tikiuosi, kad galėsime AK'MENUKŲ vaikučius su tėveliais pakviesti ant ledo ( o gal dar ir su muzika ir šviesomis...). Tiesiog žiemos pasaka būtų!
Kitą šeštadienį  bandysime dailidės profesiją. Gaminsime baldus. Jei oras bus palankus, aplankysime tvartelyje žiemojančius gyvūnėlius.



2014 m. sausio 16 d., ketvirtadienis

Profesijos. SIUVĖJAS

Ak, tos improvizacijos... Visas gyvenimas - džiazas. Kiekvienas darbas ir kiekviena profesija suteikia progų kūrybai. Susirinko Gražuolės, Barbės ir Monstrės ir jų draugai Meškiai siūti pagalvių ir užklotų, bet kalba pasisuko link kelionių. Ir ko dėl draugų ir jų įtakos nepadarai: siuvome miegmaišius. Barbės ir Meškiai, pasirodo, ketina daugiau keliauti nei tūnoti namuose po anklodėmis. ,,Mūsų namai - po kepurėm, mūsų namai - po dangum''...
Prasidėjė metai - poriniai. Visi ženklai tai patvirtina. Miegmaišių viesiems prireikė dviviečių, o kad jau taip, tai leksinę reikalo pusę pagvildenome - sudurtinius žodžius: MIEGMAIŠIS, MIEGAPELĖ, PASIUTPOLKĖ, RAUDONPLAUKĖAŠTRIADANTĖ, MĖLYNAKĖ, GERAŠIRDIS ,-  ir daug daug kitų įvairių žodžių suradome ir jais pasidžiaugėme.
Susipažinę su siuvėjo įrankiais: matavimo juostele, kreida, žirklėmis, adata, adatos pagalvėle, siuvimo mašina (labai labai sena ir vis dar patikima!), siuvome rankomis. Ir sekėsi gerai. Pirštukai nesubadyti, dygsniai lygūs, siūlės neiširo, lėlės ir meškiai laimingi, vaikai savo darbu patenkinti. Užaugę bus siuvėjais!
Įkvėpimo pagauti dar suvaidinome PAGRANDUKĄ, kaip Senelis ir Senelė iškepė:
Jaunos kojos trypė liaudišką polką:
Kas ir kaip buvo, galima pamatyti ČIA.
Kitą užsiėmimą (sinoptikai žada žiemišką orą) kursime jaukų kambarį savo bičiuliams Meškiams, Barbėms ir kitoms Monstrėms ir Gražuolėms. Tegu jie ir vėl atkeliauja kartu su vaikais šeštadienį 10 val. Naudosime kitas priemones. Bandysime DIZAINERIO profesiją.  


  
  

2014 m. sausio 7 d., antradienis

KARNAVALAS

Palydėjome senuosius AK'MENUKŲ ir Pavilnio šeimų metus.
Buvo dainos ir šokiai, buvo pyragų ir saldainių. Buvo net arklys.
Tik Jūsų nebuvo? Tailaukiame Jūsų gruodžio mėnesį į Arklio metų palydas. Ruoškitės.
O tuo tarpu kviečiame žaisti su mumis - kurkime drauge savo kasdienybę ir šventes.



2013 m. gruodžio 21 d., šeštadienis

LABAI GRAŽŪS ANGELAI

Atostogos - tikrai labai reikalingos dienos, ypač metams baigiantis. Kalėdų vakarėliai darželiuose ir mokyklose jau nuklegėjo, nereikia anksti keltis. Švenčių laukiame visu kūnu ir visa širdimi.  Didysis dovanų stebuklas dar įvyks: laiškai su vaikų norais surašyti ir patikimai išsiųsti. Vaikai tokie ypatingi šiais metais buvo. Nežinau, ar jie namuose plauna indus ir susirenka saldainių popierėlius, ar kuria, ar dainuoja,  bet aš šiandien pat Kalėdų Seneliui išsiųsiu paliudijimą, kad šeštadieniais į  AK'MENUKŲ studiją susirenka patys kūrybiškiausi, patys tvarkingiausi, muzikaliausi ir mandagiausi Pavilnio vaikai.  Kalėdų rytą jie nusipelno svajonių dovanos ir pačių gražiausių atostogų.
Tie maži mūsų Angelus kuriantys Angelėliai...
Štai tokius labai gražius angelus sukūrė vaikučiai, 2013-uosius metus AK'MENUKŲ studijoje išlydėdami
 
O štai tokie liūdni nuogi rymojo susirgusių vaikučių angeliukai: jų niekas neaprengė ir neišpuošė. Lauksime pasveikusių mažųjų kūrėjų kitąmet.
Akimirkos, kaip mes rinkome medžiagas, derinome spalvas, vėrėme karolius; kaip per pertraukėlę smagiai graužėme nykštukų dešrytes ir nykštukų pomidoriukus; kaip suragavome močiutės žiemiškais nėriniais išpuoštus sausainius ir visą dėžutę šokoladinių saldainių; kaip šokome tango, fokstrotą ir ne tokius jau klasikinius šokius; kaip drauge šoko mamos ir mažieji broliukai , - yra ČIA.
Visiems draugams, kurie serga, linkime kuo greičiau pasveikti.
Visų Jūsų šeimoms dėkoju už kartu praleistas valandas, už šypsenas, už palaikymą ir draugišką kaiminystę. Visiems drauge gyventi daug geriau:) Linkiu mums visiems dar gražesnių 2014-ųjų metų.



2013 m. gruodžio 2 d., pirmadienis

Švenčių kupini metai. Dienos, kurių laukiame

Žymėti kalendoriuje savo ir šeimos narių gimtadienius, kalendorines ir kitokias šventes, minėtinas dienas - vienas malonumas. Pirščiukai smagiai sau lakstė tarp kalendoriaus lapų - metų laikai, mėnesiai, daug dienas žyminčių skaičių: kiekvienas mėnuo vis kažkuo gražus ir laukiamas. Visus surankioti, sulesnoti, pažymėti - nelengva, bet įdomi užduotis. Kartu -  pažintis su kalendoriaus skaičiais.
Kalendorinių ir tautinių švenčių taip pat pakanka, o kur dar šiaip minėtinos datos. Darbo - per akis!

- Mergaitės, gegužės 1- 1-ąją švenčiame Darbo žmonių dieną.
- Aš pažįstu dieną darbininką. Tai Ievutės senelis,- mokyklos ūkvedį pažįsta viena.
- Ir aš pažįstu vieną -  netoli mūsų gyvena toks žmogus. Jis - darbininkas.
- Mergaitės, Gegužės 1-oji  - visų dirbančių žmonių šventė,- bandau patikslinti.
- Mūsų kaimynas tai labai daug dirba sode. Jis vienas sutvarko viską, o jo žmona tik sėdi, jam nepadeda, nieko nedirba. Tai mūsų kaimyno šventė...- Vaikai viską mato ir sąžiningai įvertina. Tikrai - ne visi dirba, ne visi turi teisę ir švęsti...

Smagiausia - riebiu lipduku pažymėti savo gimimo dieną. O jei dar kaip tik šventi gimtadienį, tai nė laukti nereikia: gražiausia diena jau čia.
Močiutė prikepė glajumi puoštų sausainių
ir labai labai gardžių baravykų.  Gaila, kad negirdėjo, kaip sutartinai mes tuos grybus ir sausaininius kiškius apdainavome.
Tik tų mažų dešryčių su pomidoriukais apdainuoti nespėjome - pirmieji papuolė pilvan. Ir labai skanūs buvo:). Ačiū Močiutei!

Prieš prasidedant Adventui kiek pasilinksminome: dainavome linksmas daineles ir šokome , veidukus pasipuošėme...
Gaila, jei susirgote, jei dėl to negalėjote šokti su mumis. Susitiksime kitą kartą!