2017 m. kovo 24 d., penktadienis

Pavasario dienelės

Kol su visa Lietuva iš nevaikiškų problemų ir pernykščio sniego vadavomės, pralėkė vasaris (ko benorėti - trumpas trumputėlis, kaip kiškio uodega... O dar virusai po darželius ir mokyklas pabiro). Kam kliuvo šiupinio per Užgavėnes, o kas aviečių arbata lovoje gyvenimą pasigardino.
Viltingai ir kultūringai nuklegėjo Knygų mugė. Jei reikia užsimiršimo nuo pilkos ir nelinksmos lietuviškos kasdienybės, tai Knygų mugė - kaip tik ta vieta. Net gyventi norisi - tiek šviesių minčių susitelkia vienoje vietoje. Ir tomis dienomis atrodo, kad visuomenėje vėl vyksta kultūrinis dialogas, diskusijos (kaip kad buvo kažkada, kai eilės stovėjo šeštadieniais prie ,,Literatūros ir meno''.
Bet... Išsiskirstė tie žmonės po LT kampelius, po facebooko lapelius, vėl pakilo vėjas, iškeldamas apipuvusius lapus, nešdamas nesuyrančias šiukšles... Oi oi oi, didžiausi šiukšlynai šį pavasarį ir vėl į mus griausmingai žiūri. Suaugusiųjų suktas ,,verslumas'' išsikerojo kultūroje (nuo operos iki VILNIES mokyklos), iš televizijos - apie grobikus, prievartautojus ir piktus šunis. Apie labai piktą mus supantį pasaulį. Jis - čia pat - jau griebia už gerklės.
AK'MENUKŲ tikslas nėra uždengti vaikams akis ir perdažyti aplinkinį pasaulį rausva spalva (gal nebent tik kiek sumažinti pilkos spalvos intensyvumą), bet visgi tikiuosi, kad su teptukais ir pieštukais rankose, vaidindami ir dainuodami, besijuokdami ir vienas kitą begaudydami vaikai pailsi nuo įtampos, nuo televizoriaus žinių, nuo parduotuvių ir nuo komercinės mokyklos...
Štai kad ir moksleivių stovykloje  - tikrai smagu buvo. Ne tik juokeliai, bet ir rimti išgyvenimai: keliavome į muziejų, aplankėme Kauną, o Valdovų rūmuose pilietiškai nusiteikę, grįžome su tautinėmis vėliavomis rankose.
Ir Gedimino kalnas dar buvo. Ir pilies bokštas.
Draugaudami su suaugusiais, kalėme inkilus, kepėme dešreles, piešėme paukščius, mokėmės juos atpažinti.
Sekmadienį laikrodį pasuksime vasaros pusėn. Taip greitai atėjo vasaros laikas. Juk žinote, kad senovėje nebuvo rudens ir pavasario, o tik du metų laikai - šiltasis ir šaltasis? Jei nežinojote, tai dabar sužinojote.
Atsilapokite paltus - dienos ilgėja, o saulėje skleidžiasi pavasario žiedai. Atsilapokite širdis. Pavilnio gatvės netruks pradžiūti, o mūsų vaikai bėgios apauti naujais sportinais bateliais (kaip iš ,,Pienių vyno"...). Nauji bateliai bėga daug geriau.
Ryt ketvirtokai rašys mokomąjį diktantą. Ruošiamės ketvirtokų žinių patikrinimui. Ne pažymiui, o sau ruošiamės. Į penktą klasę ruošiamės - į ,,baltą mokyklą''.  Ketvirtokai ateina iš Švariosios gatvės:).  Su naujais bateliais. Šypsokitės, prisijunkite!
 
Nedaug lieka AK'MENUKŲ šeštadienių.
Ryt žada blogą orą, todėl esame pasirengę ilgesniam kūrybiniam ,,krapštymuisi'' ir pavasarinėms inspiracijoms klasėje. Nebent saulė visgi nušvistų... Na, tada tai jau viltingai dumtumėm ieškoti žibuoklių...
Ar jūs ryt prisijungsite?
  

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą