2014 m. vasario 9 d., sekmadienis

Namų tekstilė. Mišri technika

Toliau kuriame jaukius namus.  Lėlių kambariui pasirenkame natūralaus pluošto kilimą.
Pradžioje turime jį išlyginti. Ta proga išbandome lygintuvus: senovinį ir  modernų.

Gerai, kad negyvename ,,senoviniais laikais"! Dabar daug paprasčiau - įjungi prietaisą į elektros tinklą ir lygini. Kadangi dauguma jaunųjų darbininkių lyginimo darbo ėmėsi pirmą kartą, tai saugumo taisykles keliolika kartu pasikartojame...

Natūralaus pluošto kilimą lėlių kambariui dekoruojame labai įdomia technika: piešiame vaškinėmis kreidelėmis ant švitiniuo popieriaus. Karštu lygintuvu perkeliame piešinį ant kuriamo kilimo.
 Su malonumu ir pasitenkinimu (labai smagu būti dideliu ir savarankišku!) lyginame medžiagą staltiesei:
Dekoruojame mišria technika: piešiame tekstiliniais dažais, siuvinėjame vilnoniais siūlais ir karoliukais. Žinoma, kad iš karto nelengva  suvaldyti smailią adatą ir mažus greitus karoliukus, bet mergaitėms be galo patiko ir puikiai pavyko.
Vaikų kūrybingumas kaskart iš naujo stebina: spalvų deriniai, užsidegimas ir kantrybė.
Knibinėdamos rankdarbį jos miklina mažus pirštelius, čia ir kūrybinis kasdienybės džiaugsmas, ir pasitenkinimas rezultatu.
Šįkart ypatingai stengėmės pagirti kito darbelį, surasti tai, kuo gražus kito žmogaus kūrinys. Tolerancijos ir pagarbos kitam turime mokytis visą gyvenimą.
Tiesa, ir būdamas tolerantiškas kitam, negali pamiršti savojo pasirinkimo, savo krypties ir savojo tikslo.
AK'MENUKAI, kaip atsvarą karaliaujančiam ,,popsui", siekia mokyti tautinės tradicijos, liaudiškos dainos, bent kiek laiko tekmėje patvaresnės muzikos. Po mažą kruopelę...
Šįkart klausėmės uvertiūros iš V.A.Mocarto operos ,,Figaro vedybos''. 
Tikiuosi, kad tikros žmogiškosios ir kultūrinės vertybės pačiu natūraliausiu būdu lašelis po lašelio taps mūsų vaikų gyvenimu.

   

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą